KernObsaz

Aktuální sestava kapely

Michal Konečný - zpěv

Michal

Michal se stává členem Kernu v roce 2015 a nahrazuje na postu sólového zpěvu svého předchůdce Pavla Vacka. Jak sám říká: "Nečekanou a překvapivou nabídku na účinkování v Kernu jsem nějaký čas zvažoval, ale taková nabídka se prostě neodmítá. Je to sice velká výzva, ale zároveň možnost posunout se někam dál a zkusit něco jiného."
Je bývalým členem kapel BezKofeinu a Regon, v sestavě Regonu se objevuje i v současnosti při občasných vystoupeních této kapely.
Jako host působil krátký čas i za mikrofonem v projektu Pavitram Robiho Křupky. Dále je členem regionálního volného sdružení muzikantů s názvem CHarlieho andílci aneb akusticky od AC/DC po Žalmana.
Souběžně s účinkováním v Kernu je i aktivním členem kapely Gong - kytara, zpěv.
Michal pracuje v obchodní firmě, jeho koníčky jsou muzika a sport, aktivně i pasivně, na jiné koníčky už čas nezbývá. Pokud je k tomu příležitost, má rád červené víno sorty Merlot od chilského vinařství Viňa Trapacá.
Jeho motto: "Kde je vůle, tam je i cesta!"

Iva Pospíšilová - baskytara, zpěv

CV zatím opředené tajemstvím... již brzy bude poodhaleno.

Ivča

Karel Vodička - bicí

Karel

Karlos se v současnosti věnuje 50 na 50 Kernu a zvukařině. Na nic jiného už nezbývá moc času. O situaci v kapele říká : "Momentálně se nacházíme ve velké pohodě, až mě to samotnýho překvapuje. Kluci skvěle zapadli do celku a nemáme v podstatě problém. Jsme nadržení na hraní a makáme na nových válech.
Chceme udělat pro fanoušky a také pro nás krásný show, s pěknou výpravou a velikým nasazením." Sám si teď užívá nástroje na který teď hraje,což je bicí sada DC Custom drums Made In Czech republic. O zvuku pro nadcházející období říká: "Každá kapela má výslednej sound v rukách sama. To už začíná ve zkušebně při aranžích, volbou správného tempa skladby atd... Tomu věnujeme velikou pozornost. Pak už by to snad nemělo nikam zahnout, kluci hrají na výborný aparáty, jsou tam kvalitní bubny. Tak věřím tomu, že to bude hrát. Jo-a je to hodně o srdci...."

Sláva Karásek - kytara

Členem kapely byl už od jejího prapočátku t.j. někdy od roku 1977, kdy kapela ještě neměla název a pomalu se formovala z různých muzikantů až se někdy kolem roku 1981 ustálila v tzv. "původní sestavě". Koncem r. 1985 odchází na "vojnu" a vrací se zpět do kapely v roce 1987.
Znovu odchází v roce 1990 a dále působí v kapele PATENT.
Do KERNU se vrací v roce 2002 v rámci projektu Kern Remember a od těch dob prudí v kapele dodnes.
Co se týká vybavení, řídí se heslem "V jednoduchosti je síla":
Kytary: Ibanez řada GIO a stařičká japonka Ibanez kopie SG
Hlava: Peavey 5150 II 120w
Box: Peavey 4x12"

Motto: Co můžeš udělat dnes, můžeš v klidu odložit na zítřek.

Slava

Robi Křupka - sólová kytara

Tony

Rodák z Ivančic, který si jednoho dne z Brna odskočil do Prahy, kde zůstal 25 let, aby se v roce 2016 vrátil zpět do Brna a stal se členem legendárního Kernu, kde nastoupil na post kytaristy, za odcházejícího Tonyho Vodičku.
Kytarista, skladatel, textař kapel Regon, Dogma Art a Pavitram, jenž je jeho autorským dílem a v němž se za celou éru sešlo mnoho skvělých muzikantů a zvučných jmen. Do své hudby a textů promítá nejenom světská témata, ale i ta duchovní a důvěrně ezoterická. V osobním životě vegetarián, věnující se poezii, duchovním naukám a východní filozofii. Rád sleduje box a rockové koncerty.
V Kernu používá kytary Les Paul značky Aria a aparaturu Laney IRT120H, vše od firmy Music Trade - Pïvoňka. Jak sám říká, Kern je jeho prioritou a srdeční záležitostí.